• TR
 • EN

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümümüzün vizyonu, gayrimenkul sektörünü pazarlama, yatırım, değerleme ve yönetim bazında  ulusal ve uluslararası piyasalarda etkin kılmaktır.

 

Bölümümüz, ülkemizde özellikle önemli oranda nitelikli elemana gereksinim duyulan bir alan olan tesis yönetimi,  gayrimenkul yatırım kararlarında gerekli ekonomi ve finans bilgisine sahip yatırım uzmanlığı, ulusal ve uluslararası piyasalarda gayrimenkul piyasasına hakim olarak pazarlama ve gayrimenkul değerleme uzmanlığı alanında      bilgi ve beceriye sahip mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümünün öğrenim dili İngilizcedir. İngilizce düzeyi ek eğitim gerektiren öğrencilere seviye tespit sınavı uygulanarak İngilizce Hazırlık okulunda eğitim görmektedir.

Ayrıca bölüme geçen öğrencilerimiz; Almanca, İspanyolca, Fransızca, Rusça ve Çince dillerinden istediklerini seçmeli ders olarak alabilmektedirler.

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümü mezunları,

 • Alışveriş Merkezleri, sağlık ve spor tesisleri, her türlü ticari gayrimenkulün ve sitenin tesis yöneticiliği
 • Yatırım şirketlerinde gayrimenkul yatırım uzmanı
 • Ulusal ve Uluslararası Gayrimenkul Sektöründe pazarlama uzmanı
 • Konut ve ticari gayrimenkul alanında değerleme uzmanı

olarak iş bulabilmektedirler.

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümü öğrencilerimiz, akademik programımıza göre, 3.sınıfı tamamladıktan sonra yaz stajı (30 iş günü) yaparak, sektördeki paydaşlarımızla bir araya gelme olanağı bulmakta vesektörleilişkilerini geliştirme fırsatı yakalamaktadırlar.

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümü yıl itibariyle tam burslu ve indirimli öğrenci programa kabul edilmekte olup, programa tanına kontenjan bilgileri, YÖK kontenjan kılavuzunda belirtilmektedir.

 

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’muza uygulanacak ücret, web sitemizce ücretler bölümünde https://www.yeditepe.edu.tr/tr/aday-ogrenci/ucretler bulunmaktadır

As the Real Estate Development and Management department, we benefit from the richness of our university's departments both in terms of physical infrastructure and academic staff.

 

Profesör Dr. ,Doçent Dr. ,Yardımcı Doçent Dr. olmak üzere akademik kadronun yanında sektörel deneyime sahip güçlü kadrosuyla yer almaktadır.

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümümüzün diğer üniversiteler ve bölümlerde farklarını;

 1. İngilizce Eğitim ve Seçmeli Yabancı Dil Öğrenme Olanağı,
 2. Bölümümüzde, gayrimenkulün yatırım, değerleme, pazarlama ve tesis yönetimi olmak üzere dört boyutunun da akademik programda yer alması
 3. Zorunlu  Yaz Stajı ile  öğrendiklerini kamu ve özel sektörde uygulama olanağı bulması,
 4. Gayrimenkul Yatırımı ve Yönetimi bitirme projesi ile akademik programda öğrenilenlerin çok yönlü olarak projeye yansıtılması
 5. SPK Lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanı olabilmesi için gerekli alt yapının verilmesi
 6. Sektör katılımlı dersler
 7. Tesis Yöneticiliği alanında deneyimli şirketlerle işbirliği ve staj olanakları

şeklinde ifade edebiliriz.

Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi bölümünde, Üniversite içinde gerek Yüksekokul’daki diğer bölümlerle gerekse Fakülte’lerdeki birbirine yakın, ve birbirini tamamlayan diğer lisans bölümleriyle anlaşma yapılarak yandal veya çift anadal yapma imkanı mevcuttur. Örneğin Uluslarararası Finans ve Ekonomi bölümleri ile yan dal ve/veya çift dal yapma olanağı olabilir.