• Hava Yolu Endüstrisi 21.nci yüzyılda senede % 5 oranında büyüyen ve yüksek istihdam sağlayan bir iş koludur. Avrupa’nın 4.ncü en büyük taşıyıcısı Milli havayolumuz, Türk Hava Yolları ve Özel Sektör hava yollarımız bu trafiğin  önemli bir kısmını taşıyacak olup istihdam ihtiyaçları gün geçtikçe artacaktır. Havacılık Yönetimi bölümü, Hava Yollarına yanı sıra, Doğu –Batı ve Kuzey- Güney eksenlerde yoğun trafiğe sahne olacak İstanbul Yeni Havalimanına da katkı sağlayacaktır.
  • Dünyadaki “değerli kargo” taşımasının % 40’ı nın havayolları ile yapıldığı da düşünüldüğünde, hem yolcu hem de kargo taşımalarında Türkiye’nin coğrafi merkezi konumu itibariyle iş imkanları son derece geniş olacaktır.
  • Derslerimizin bir bölümünün online simülasyon ile sanal ortamda verilmesi, havayolu yönetiminin yaşayarak, yöneterek tüm yönleriyle öğrenilmesini ve eğitimini İngilizce olarak tamamlayacak olan mezunlarımıza havayolları, havaalanları, kargo ve yolcu seyahat acentaları, sektör destek firmalarında, özel ve resmi havacılık kuruluşlarında, yurt içi ve yurt dışında geniş iş olanakları sağlaması   amaçlanmaktadır.