Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda Okumanın Ayrıcalığını En İyi Yeditepeli Bilir!

 

 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda Okumanın Ayrıcalığını En İyi Yeditepeli Bilir!


► Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü

► Gümrük İşletme Bölümü

► İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü

► Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Yönetimi Bölümü


Yeditepe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu; akademik birikim, teorik alt yapı ve sektörel uygulamaların bütünleştirilmesi sayesinde iş hayatına doğrudan hazır ve mesleğini edinmiş ayrıcalıklı mezunlar yetiştiriyor. Yüksekokulumuzdaki programlar eğitim kalitesini en üst seviyede tutan, değişen dünyanın ihtiyaçlarına cevap verebilecek, yaratıcılığa açık, kritik düşünce ve etkin karar verme becerilerini geliştirmeye yönelik olarak hazırlandı. Bünyemizde bulunan tüm programlar, lisans düzeyinde 4 yıllık eğitim sonrasında iş hayatına hazır uzman profesyoneller yetiştirebilme amacı doğrultusunda, teorik bilginin uygulamaya dönüştürüldüğü ders programlarına sahiptir. Alanlarında uzmanlaşmayı hızlandıran ve mezuniyet sonrasında doğrudan işe yerleşebilme imkanı sağlayan stajlar ile, etkin iletişim ve güçlü yabancı dil becerilerinin kazandırılması, ders programının en temel unsurlarını oluşturuyor. 
Yüksekokulumuz ders programları, mezunlarımızın gayrimenkul geliştirme uzmanlığı, konut değerleme uzmanlığı ve gümrük müşavirliği ve müşavir yardımcılığı sınavlarına hazır olarak girmelerini sağlamak amacına dönük olarak tasarlandı.  Bu sayede mezunlarımızın gerekli temel donanım ile iş hayatına zaman kaybetmeden atılmaları hedeflenmiştir.
Bölümlerimizdeki eğitimler, nitelikli öğretim kadrosu ile sağlanıyor. Öğrencilerimiz, Erasmus değişim programlarına katılabilmenin yanı sıra, Üniversitemizdeki diğer bölümlerle çift anadal ve yandal yapabilme olanaklarına sahiptir.


 


 

►Yüksekokulumuz Hakkında

►Akademik Kadro

►Yeditepe'de Sosyal Yaşam   

►Fotoğraflarla Yeditepe   

►Tercih Robotu    

Tanıtım Filmi  

E - Broşür                

►Kontenjan ve Puanlar   

►Başvuru Koşulları                                                  

►Burs Olanakları                                       

►Konaklama

►Kayıt

Sıkça Sorulan Sorular              

►Ücretler                                                   

►Lise Yaz Okulu

►İngilizce Yaz Kampı

► Üniversite Ulaşım